Loomad

RISKANTNE UINUTAMINE: tervisekontrollid Tallinna loomaaias ohustavad nii arste kui kiskjaid, kes ei pruugi enam kunagi ärgata 

Liina Hallik , 5. veebruar 2020 22:10
Jääkaru Friidale toodi ultraheli aparaat spetsiaalselt HollandistFoto: Tallinna loomaaed

Tallinna loomaaia lumeleopardid Deli ja Otto III läbisid eelmisel nädalal keerulise katsumuse - arstid uinutasid kiskjad, et teha neile põhjalik tervisekontroll. See oli juba kolmas selline aktsioon viimaste nädalate jooksul: uurimise all on olnud ka lõvi Tori ja jääkaru Friida. Järgmisel nädalal kontrollitakse loomaia vapiloomi, ilveseid. Nii põhjalik ja süsteemne loomade tervisekontroll viiakse Tallinna loomaaias läbi esmakordselt. 

Tervisekontrollide otsa tegi lahti jääkaru Friida, kellele 8. jaanuaril sooritati ultraheli. Selleks toodi aparaat spetsiaalselt Hollandist. „Arvestasime sellega, et jääkarul on rasvakiht väga paks – 20 cm. Meil oli vaja väga paksude inimeste jaoks mõeldud ultraheli,“ räägib tervisekontrolle vedav maaülikooli veterinaarkirurg-anestesioloog Aleksandr Semjonov. Maailma üks selle ala tippe.

Nädal hiljem uuriti põhjalikult veebruaris 15aastaseks saavat india lõvi Torit. Kiskja uinutati, et teha talle tunni ajaga täielik terviseaudit. Lõvilt võeti vereproovid, tehti elektrokardiogramm, mõõdeti vererõhku, kontrolliti hambaid, kõrvu ja küüsi. 

Samal teemal

15.04.2020
Kriisis Saksa loomaaed võib hakata osade asukatega teisi söötma. Kas sarnane oht võib tabada ka Tallinna loomaeda?
10.01.2020
PILTUUDIS | Jääkaru Friida käis ultrahelis
29.10.2019
GALERII | Loomad lustisid kõrvitsatega: loomaaeda saadeti 23 tonni juurikaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee