Ilm

Metsavana ennustus: nädala lõpus läheb jälle maruks (28)

Kristiina Tilk, 25. veebruar 2020 00:01
Raplamaa ilmavaatleja Arvo Saidla ehk Metsavana. Foto: Tiina Kõrtsini

Kaks viimast nädalavahetust on möödunud tormi trotsides: läinud nädalavahetusel olid rannikupiirkonnad üle ujutatud, tuhanded kodud jäid elektrita ning häiritud oli laevaliiklus. Küsime aastaid ilmavaatlust teinud Metsavanalt, kas nüüd on tormiste ilmadega viimaks lõpp.

Arvo Saidla ehk Metsavana sõnul ei ole möllavast marust pääsu. „Selle talve märksõna ongi tugevad tuuled. Tsükkel on kuskil nädal aega – väike hingetõmbepaus ja siis lööb tuuletorud jälle lahti. Annaks jumal, et vähemalt sihukest pulli ei tee, et veel äikest ka tuleb, nagu osa teab rääkida. Siis on ikka kogu kompott koos!“ ütleb Metsavana. Tema sõnul ennustavad tormi veelinnud, kes enne raju algust maismaale pagevad. Nii sai temagi enne viimast maru näha kodu kõrval viljapõllul peatumas ligi neljakümnepealist luigeparve. 

„Nädala lõpus peaks uuesti tuuliseks minema, aga sel korral on natuke teistmoodi. Siis võib see tuul tulla koos lumelörtsiga,“ ütleb Metsavana. Ja ehkki loodus ilmutab juba rohkelt kevade märke, ennustab Metsavana peagi saabuvat külmalainet ning pisukest lund, mida esimene päikesekiir või vihmapisar kohe maapinnalt minema ei pühi. 

Samal teemal

23.02.2020
GALERII | Rohuküla sadamas sattusid autod uppumisohtu
22.02.2020
Torm ja üleujutus on päästeametile palju tööd andnud
22.02.2020
GALERII | Pärnu rannas ja jõeäärsetel aladel on vesi tõusmas kriitilise piirini
22.02.2020
GALERII | Vaata, kuidas kogub torm hoogu Saaremaal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee