Briti kuritegelikud jõugud on pööranud pilgu kalastusäri poole. Foto: Pixabay
Margo Pajuste 2. märts 2020 12:21
Kalakaitsjad õpivad võitluskunste ja nad varustatakse pussitamise eest kaitsvate vestidega, sest kurjategijad jahivad tuhandeid naelu väärt trofeekalu, kirjutab Daily Mail.

Kasvav oht tuleneb peamiselt kurjategijatest, kes smugeldavad Prantsusmaalt Suurbritanniasse hiiglaslikke karpkalu, ja salaküttide jõukudest, kes himustavad Ühendkuningriigi kalajärvedes elavaid kuni 25 000 naela maksvaid trofeekalu.

Riigi 500 vabatahtlikku kalakaitsjat, kes toetavad politseid ja keskkonnaametit vee peal toime pandavate kuritegude vastu võitlemisel, vajavad rohkem kaitset ja väljaõpet.

Hiljuti avastati Essexi uimastikaubitsejate jõugu poolt Prantsusmaalt salaja Ühendkuningriiki toodud karpkalad, mis oleksid UK mustal turul maksnud kokku 250 000 naela.

Prantsusmaal on tavaline, et karpkala kasvab rohkem kui 45 kg raskuseks, samas kui Suurbritannias ületab karbi kaal harva 18 kg.

Kui tasulises kalastusjärves on 25-kilone karp, maksavad fanaatilised harrastuskalastajad järveomanikule hea meelega 1000 naela aastas õiguse eest seal kalastada. Nii pole väga keeruline investeeringut tagasi teenida.

Kui isegi õnnestub suur karp tabada, tuleb see loomulikult järve tagasi lasta.

Readingi lähedal leidis politsei veekogu lähedalt koti, mis sisaldas Uzi automaati, kaht Magnumi revolvrit ja söödastatud röövpüügi-õngejada.

Thamesi kallastelt leiti dünamiiti, mida salakütid kasutasid kalade uimastamiseks.

Mullu juunis pandi Durhamis vabatahtliku kalakaitsja auto põlema.