Foto: meinig/Pixabay
Margo Pajuste 14. aprill 2020 17:21
Esmakordselt otsitakse ja tunnustatakse Eesti kalandussektori silmapaistvamaid tegusid ja tegijaid – algab konkurss „Aasta kalandustegu”.

Kalanduse teabekeskuse eestvedamisel toimuva algatuse eesmärgiks on üles leida meie riigi kalandusse panustajad, valdkonna arendajad ja edendajad.

„Igal aastal pälvivad avalikku tunnustust aasta emad ja isad, muusikud ja põllumehed kui ka muude kollektiivsete tegude ja positiivsete muudatuste elluviijad. Viimane aeg on siia kaasata ka Eesti majanduses tähtsal kohal olev kalandusvaldkond,“ kommenteerib konkursi olulisust üks „Aasta kalandustegu“ idee algatajatest ning eestvedajatest, Toomas Armulik.

„Nii tunduski, et just praegu, kui ümberringi on selline kergelt murelik hall olemine, on parim aeg, et tulla välja millegi positiivsega ning kuulutada välja konkurss leidmaks ja tunnustamaks parimaid Eesti kalandussektoris,“ selgitas Armulik.

Järelejäänud aprillikuu jooksul on kõikidel huvilistel võimalik Kalanduse teabekeskuse poolt korraldatavale konkursile esitada, kas kalandusvaldkonnas suuri tegusid teinud inimene või hoopis vastloodud seadusakt, mõni rahvaalgatuslik tegu või kalandussektori ettevõte. Nominendid võivad olla nii avalikust- kui erasektorist, nii füüsilised- kui juriidilised isikud. „Aasta kalandustegu“ tiitlile võivad kandideerida kõik ideed ja pakkumised, mis on ellu viidud 2019. aastal või ka eelnevate aastate tubli töö tulemusena. Juba selle aasta mais valib spetsialistidest koosnev žürii välja aasta kalandusteo ning avaliku hääletuse tulemusena selgub rahva lemmik.

Rahva lemmiku auhinna kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. aprill 2020.

„Ootame kõigilt aktiivset kaasalöömist, sest just seeläbi saab meist igaüks vääriliselt tunnustada neid, kes Eesti kalandussektorit au sees hoiavad ja tänu kellele on meie toidulaual kodumaine kala“, innustab Toomas Armulik kõiki „Aasta kalandustegu“ konkursile oma lemmiku esitama. 

Konkursil osalemiseks vajuta SIIA