Loomad

KOROONA JA VEGANLUSE SUHTED: kas loomade söömine viib inimkonna lõpuks hauda? (16)

Keit Paju, 25. märts 2020 15:10
Kõik ülemaailmselt levinud viirused ja haigused: SARS, MERS, seagripp, linnugripp, HIV, ebola, leetrid ning nüüd koroonaviirus, on alguse saanud inimeste lihalembusest. Foto: EPA/ Scanpix

Praegu, kui maailmas möllab koroonaviirus, hoiab üks osa ühiskonnast peast kinni ning keelt hammaste taga, et mitte öelda “Aga ma ju ütlesin teile!”. Veganid, loomaõiguslased ja teadlased on juba aastaid rääkinud, et pandeemiaid saab ära hoida vaid intensiivsest loomakasvatusest ning liha söömisest loobumisega. 

Kõik ülemaailmselt levinud viirused ja haigused: SARS, MERS, seagripp, linnugripp, HIV, ebola, leetrid ning nüüd koroonaviirus, on alguse saanud inimeste lihalembusest. SARSi pandeemia, mis maailma 2003. aastal kimbutas, nakatus 8000 inimesele, tappis 774 ning tekitas maailmamajandusele kahju umbes 40 miljardi ulatuses. 

Pandeemia sai alguse eksootilisi loomi müüvalt turult Guandongis, jäljed viitasid sellele, et ilmselt nakatus keegi viirusega tsiibetkassi süües. Ebola, mis on 2014. aastast nõudnud üle 13 000 inimelu, sai alguse nahkhiirte ning primaatide toiduks tapmisest. Leetrid, mis on põhjustanud miljonite inimeste surma, sai teadlaste hinnangul alguse viirusest, mis elutseb lammastes ja kitsedes ning mis nakatus inimpopulatsioonile neid kodustades. HIV, viirus, mis põhjustab AIDSi, avastati esmalt 1989. aastal Lääne-Aafrika šimpansitelt. Ka see viirus nakatus inimestele arvatavasti ahvide küttimise, tapmise ja söömise tagajärjel. AIDS on siiani nõudnud üle 30 miljoni inimelu.

Samal teemal

20.08.2020
VEGANLUSE HAARE LAIENEB: taimsest lihast ja piimast tühjendavad poelette juba ka kõigesööjad
22.04.2020
ÕL VIDEO | Loomakaitsjad soovivad peatada julmad ja nakkusohtlikud loomaturud
11.04.2020
Maailmakuulus filosoof Peter Singer toetab Eestist alguse saanud petitsiooni
29.03.2020
KOROONAKRIISI AJAL VÕÕRSIL: eestlased peavad taluma karantiini ja alluma karmidele liikumiskeeldudele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee